Piłka nożna i różne rozgrywki

Sport to temat, obok którego żaden z nas nie może przejść obojętnie. Dzięki aktywnościom fizycznym ludzie poprawiają swój nastrój i są w stanie prowadzić zdrowy tryb życia. Również podziwianie zawodowców wpływa na budowanie więzi. Oczekiwanie na mecz ulubionej drużyny z reguły się dłuży. Szczególnym przypadkiem jest piłka nożna. Ciężko znaleźć drugą taką dyscyplinę sportową, która budziłaby tyle emocji. 

Liga Mistrzów UEFA

Najważniejsze rozgrywki w europejskiej piłce klubowej stanowi Liga Mistrzów UEFA. Wraz z początkiem września rozpoczną się rozgrywki grupowe. Próżno szukać polskiej ekipy, gdyż te mają regularnie problem z awansem od ponad 20 lat. Wyjątkiem okazała się Legia Warszawa w 2016 roku. Faworytów di zwycięstwa jest wielu. Z pewnością silny będzie obrońca trofeum – FC Liverpool, ale również inna angielska drużyna – Manchester City chciałaby w końcu odnieść także sukces w Europie. Nie należy zapominać o najbardziej utytułowanym klubie – Realu Madryt, jak i o FC Barcelonie, która jednak w dwóch ostatnich latach trwoniła przewagę wypracowaną w pierwszych meczach. Głodny sukcesu jest również nasz rodak – Robert Lewandowski. Jego aktualny klub – Bayern Monachium ostatni raz święcił triumf w 2013, kiedy to pokonał w finale jego ówczesną ekipę – Borussię Dortmund. Warto pamiętać też o włoskich ekipach – szczególnie silny jest Juventus Turyn z Cristiano Ronaldo na czele. 

Mistrzostwa Europy

Początek września to jednak także powrót do rozgrywek reprezentacyjnych. W najbliższym czasie reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkania grupowe – ze Słowenią na wyjeździe oraz z Austrią u siebie. W tej chwili nasza drużyna jest jedyną ekipą w eliminacjach, która nie straciła bramki. Jeżeli passa byłaby kontynuowana i te mecze zostałyby zakończone dwoma zwycięstwami, to awans byłby na wyciągnięcie ręki. 

Piłka nożna wyznacza ścieżki kariery

Piłka nożna to jednak nie tylko sport dla zawodowców. Rozgrywki piłkarskie stały się także powszechne u amatorów, np. w ramach pucharu, z którego dochód zostanie przekazany na osoby walczące z ciężką chorobą. Szczególnie istotne są mecze najmłodszych. Jeżeli będą oni czuć zabawę piłką od najmłodszych lat, to możemy liczyć na godnych następców obecnych reprezentantów w przyszłości.