Jak wybrać deskę surfingową dla początkujących?

Pragniesz zająć się surfingiem? Jeśli tak to z całą pewnością potrzebna będzie Ci dobra deska surfingowa. Jednak w jaki sposób wybrać taką deskę i na co zwracać uwagę?

Rodzaje desek dostępnych na rynku

– Shortboard – Deska tego rodzaju powinna mieć mniej niż 7 stóp długości. Dzięki sporej krzywiźnie deski możliwe jest bezproblemowe wykorzystanie fali. Deski tego rodzaju wyróżniają się ostrym przodem oraz wąskimi bokami. Zwykle mają 3 lub 3 finy.
– Longboard – Deski tego typu są jednymi z najbardziej popularnych i zwykle mają od 8 do 12 stóp długości. Jeśli chodzi o ich szerokość to większość modeli cechuje się 20 calami. Taka deska surfingowa przeznaczona jest właśnie dla osób początkujących ponieważ jest prosta w prowadzeniu i łatwa w prowadzeniu, a samo surfowanie odbywa się bardzo płynnie. 
– Funboard – Deski tego rodzaju są również deskami o dużych rozmiarach. Długość przeważnie wynosi od 6 do 8 stóp długości.

Innymi rodzajami desek, które dostępne są na rynku wymienić należy hybrydy, gun czy też fish.

Jaka deska do nauki surfingu?

Dla osób początkujących najlepszym wyborem będzie deska surfingowa, która jest długa, szeroka oraz posiada zaokrąglony dziób. Dodatkowo deska tego rodzaju powinna posiadać sporą wyporność. W ten sposób pierwszy kontakt z deską będzie o wiele łatwiejszy. Najlepszym wyborem są deski mające powyżej 8 stóp długości.

Inne akcesoria, które są niezbędne przy nauce surfingu?

Przy nauce surfingu ważna jest nie tylko odpowiednio dobrana deska, ale także wiele innego sprzętu. Wśród produktów, na które warto zwrócić uwagę są między innymi stateczniki, smycze, woski, pady surfingowe i wiele innych produktów. Każdy z tych elementów, które są potrzebne zarówno początkującym jak i zaawansowanym surferom powinien być bardzo wysokiej jakości. Trzeba pamiętać, że odpowiedni wybór produktów jest bardzo ważny, a im wyższa jakość produktów stosowanych podczas nauki, które będą odpowiednio dostosowane tym większa szansa, że osoba, która uczy się surfingu nie zrezygnuje i będzie zadowolona.