Dakine

Dakine to amerykańska firma odzieżowa specjalizująca się w odzieży sportowej i sprzęcie sportowym do sportów alternatywnych z siedzibą w Hood River w stanie Oregon.

Historia powstania Dakine

Marka Dakine nie istniałaby dzisiaj, gdyby wyjątkowy facet: Rob Kaplan. To dzięki niemu należy ona do najbardziej znanych producentów na świecie. Rob Kaplan założył Dakine w 1979 roku z rozpoczynając od innowacyjnej smyczy do surfowania. Doprowadziło to do powstania większej liczby produktów związanych z surfowaniem, które zostały stworzone, aby pomóc wytrzymać trudne warunki surfowania na północnym wybrzeżu Hawajów. W hawajskim slangu „da kine” oznacza „najlepszy”.

W 1986 roku Dakine rozpoczęła przeprowadzkę do Hood River, aby być bliżej swoich głównych rynków. Tutaj Dakine mogło zaprojektować, opracować i wyprodukować swoje słynne torby i akcesoria do surfingu. W sercu Columbia Gorge i u podnóża Mount Hood, znajdowali się w siedlisku windsurfingu, snowboardu, narciarstwa i kolarstwa górskiego w Ameryce Północnej. Lokalizacja pomaga również Dakine utrzymać przewagę konkurencyjną, dając zespołowi ds. Rozwoju produktu odpowiednie środowisko do opracowywania i testowania produktów. Wkraczając w lata 90-te, Dakine weszła na rynek rękawic snowboardowych i zimowych, a w 1996 roku plecaki Dakine zapoczątkowały nowy standard w minimalistycznych plecakach dziennych. W 2001 r. Dakine rozpoczęła produkcję akcesoriów do latawców, a w 2004 r. obchodziła 25-lecie istnienia.   Dakinekonsekwentnie rozwijała się w swojej 29-letniej historii. Mają dystrybucję w ponad 50 krajach, w tym w Ameryce Północnej, Europie, Europie Wschodniej, Rosji, Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Sprzedaż jest zasadniczo taka sama dla rynków krajowych i zagranicznych.

Rozwój marki

Dakine szybko stała się kultową marką. Dzięki doskonałej lokalizacji na Haiku od samego początku firma mogła utrzymywać bardzo bliski kontakt z wieloma surferami i windsurferami. Ci sportowi maniacy wnieśli cenny wkład w ciągły rozwój i pomyślne tworzenie kolejnych produktów Dakine. Nowe produkty zostały natychmiast przetestowane i sprawdzone pod kątem trwałości i jakości. Dzięki temu procesowi produkty Dakine stały się sztandarowymi produktami przemysłu sportowego. Z pomocą ambitnych sportowców Dakine ustanawia nowe standardy dla sprzętu do surfowania.